Laura has logged 84 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
2046

2046

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thinking of You

Thinking of You

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Custody

Custody

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beyond the Lights

Beyond the Lights

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
4 Little Girls

4 Little Girls

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Departure

The Departure

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Come Sunday

Come Sunday

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Newness

Newness

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Una

Una

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
RBG

RBG

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry