• In the Heights

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Biggie: I Got a Story to Tell

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Emma.

  • Minari

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Little Women

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

  • Uncut Gems

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Museum Town

    ★★★½

  • Honeyland

  • The Last Black Man in San Francisco

  • Hail Satan?

  • Honey Boy

  • High Life

  • The Favourite

  • Rafiki

    ★★★★★

  • Skate Kitchen

  • Eighth Grade

  • Lady Bird

  • Good Time

  • The Beguiled

    ★★★½

  • The Florida Project

  • Faces Places

  • Okja

  • Call Me by Your Name

  • 20th Century Women

  • Moonlight

  • The Love Witch

    ★★★½

  • Love Is the Message, the Message Is Death

  • The Lure

  • Mustang

  • Songs My Brothers Taught Me

    ★★★½

  • The Diary of a Teenage Girl

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Punk Singer

    ★★★★★

  • Frances Ha

  • Women Without Men

  • The Milk of Sorrow

    ★★★★½

  • The Beaches of Agnès

    ★★★★★

  • Just My Luck

  • Aquamarine

  • Brokeback Mountain

    ★★★½

  • Ella Enchanted

  • Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood

    ½

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★

  • Ghost World

  • Mulholland Drive

  • Hedwig and the Angry Inch

    ★★★★

  • Love & Basketball

    ★★★★

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★★

  • Chutney Popcorn

    ★★★★

  • The Virgin Suicides

  • 10 Things I Hate About You

  • Shakespeare in Love

    ★★½

  • SLC Punk

    ★★★