• Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Supersonic

    ★★★★★

  • Legend

    ★★★★★

  • Cobain: Montage of Heck

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • The World's End

  • The Social Network

    ★★★★

  • Submarine

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

  • Mamma Mia!

    ★★★★

  • Hot Fuzz

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★

  • Mean Girls

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★½

  • Shaun of the Dead

    ★★★★★

  • School of Rock

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Spirited Away

  • Donnie Darko

    ★★★½

  • The Beach

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★★

  • American History X

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Falling Down

    ★★★★

  • A Few Good Men

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

  • Point Break

    ★★★★★

  • The Doors

  • Back to the Future

    ★★★★

  • Return of the Jedi

  • The Shining

    ★★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Grease

    ★★★★

  • Star Wars

    ★★★★