• The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Pocket

  • Knock Down the House

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • One Child Nation

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Kitbull

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Mirai

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • I Can Only Imagine

    ★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Tully

    ★★★½

  • Madeline's Madeline

    ★★★

  • Shirkers

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Come Sunday

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Hale County This Morning, This Evening

    ★★★★

  • Juliet, Naked

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Private Life

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • The Post

    ★★★