• Stay Out of the Attic

    ½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★★

  • Let Him Go

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★★★

  • Peninsula

    ★★

  • #Alive

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Scare Me

    ★★★★★

  • Yummy

    ★★★★★

  • Impetigore

    ★★★★

  • Blood Vessel

    ★★★★

  • The Shed

    ½

  • Scare Package

    ★★★★

  • The Mortuary Collection

    ★★★★★

  • Z

    ★★★★

  • The Cleansing Hour

    ★★★

  • Random Acts of Violence

    ½

  • 3 from Hell

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★

  • La Llorona

    ★★

  • Spiral

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ½

  • Verotika

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Room

    ★★

  • The Furies

    ★★★

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Troop Zero

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Luz

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Boar

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Cold Skin

    ★★★★

  • Mohawk

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Still/Born

    ★★★★

  • Mayhem

    ★★★★½

  • Sweet, Sweet Lonely Girl

    ★★★★★

  • Sam Was Here

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Hell House LLC

    ★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★★

  • Crimson Peak

    ★★

  • The Devil's Candy

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★★

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

    ★★★★★

  • Clown

    ★★★

  • Last Shift

    ★★★★

  • It Follows

    ★★

  • Paranormal Activity: The Marked Ones

  • WNUF Halloween Special

  • Savaged

    ★★★

  • Rewind This!

    ★★★★

  • Paranormal Activity 4

    ★★★★½

  • Paranormal Activity 3

    ★★★★★

  • Unknown

    ★★½