Edward has logged 52 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Relic

The Relic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Demons

Demons

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
#Alive

#Alive

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Furies

The Furies

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Z

Z

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Shed

The Shed

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Room

The Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Yummy

Yummy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Still/Born

Still/Born

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Luz

Luz

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boar

Boar

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sweet, Sweet Lonely Girl

Sweet, Sweet Lonely Girl

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Verotika

Verotika

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sam Was Here

Sam Was Here

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spiral

Spiral

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry