• Last Flight Home

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Summering

  • Dual

    ★★★

  • Sharp Stick

    ★★

  • Brainwashed: Sex-Camera-Power

    ★★★

  • Riotsville, USA

    ★★★★½

  • The Civil Dead

    ★★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ½

  • Project Space 13

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • The United States of Insanity

    ★★★

  • Antlers

  • The Tender Bar

    ★★

  • Oasis - Knebworth 1996

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Editing

    ★★½

  • Wolf

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Humans

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Small Engine Repair

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Procession

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Cathedral

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Semiotic Plastic

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★

  • Hellbender

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★½

  • Beckett

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Nitram

    ★★★½

  • Vortex

    ★★★★½

  • Pig

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • France

    ★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • The Tsugua Diaries

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • Unclenching the Fists

    ★★★★

  • Hit the Road

    ★★★★½

  • Flag Day

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • Cow

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★