• Don't Look Up

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • Dopesick

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Spring

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • Jolt

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Censor

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Wrong Turn

    ★★

  • WandaVision

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Nocturne

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Black Box

    ★★★

  • Adult Material

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Marionette

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Antebellum

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Irresistible

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • The Rental

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★★

  • Mrs. America

    ★★★

  • Uncorked

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Devs

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • ZeroZeroZero

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Lost Girls

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Time

    ★★★★