Eóin has logged 252 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blockers

Blockers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Square

The Square

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Allied

Allied

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Syriana

Syriana

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Una

Una

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thief

Thief

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blackhat

Blackhat

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry