• House of Gucci

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Mulan

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Falling Inn Love

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★½

  • Always Be My Maybe

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Someone Great

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★½

  • Life Itself

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

  • Game Night

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Bruno & Boots: The Wizzle War

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Collateral Beauty

    ★★

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Paper Towns

    ★★★½

  • Inside Out

  • Cinderella

  • Love, Rosie

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • Earth to Echo

    ★★★★½

  • The Other Woman

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • The Monuments Men

    ★★★½

  • Obvious Child

    ★★★

  • Whiplash

  • Ender's Game

    ★★★

  • The Lady Vanishes