• Black Widow

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Generasjon Utøya

  • Ninjababy

  • Gritt

  • Betrayed

    ★★½

  • Education

    ★★★★

  • Let Them All Talk

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • New Order

    ★★★

  • In My Room

  • Oasis

  • Tenet

    ★★★½

  • Sisters: The Summer We Found Our Superpowers

    ★★★

  • Play Schengen

    ★★½

  • Strasbourg 1518

  • The World to Come

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Softcore

  • Chica Chile Norway

  • Devs

    ★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Time

    ★★★½

  • The Painter and the Thief

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • The Fall

  • The Claw

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • A Dark, Dark Man

    ★★½

  • Bad Education

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Beware of Children

    ★★★½

  • A Confession

    ★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Pelican Blood

  • Only the Animals

    ★★★½

  • Giraffe

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Nina Wu

    ★★★

  • Frankie

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★

  • The Whistlers

    ★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★

  • First Love

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • Bull

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★