Sort by

Emilio has logged 30 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The People vs. Fritz Bauer

The People vs. Fritz Bauer

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wintergartenprogramm

Wintergartenprogramm

1895
×
Read the review Edit this entry  
24
The Lion Woman

The Lion Woman

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Roger Dodger

Roger Dodger

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ixcanul

Ixcanul

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Swedish Theory of Love

The Swedish Theory of Love

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pioneer

Pioneer

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Everyone Else

Everyone Else

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry