• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Tony Parker: The Final Shot

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Taxi!

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jesus Is King

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Blue Velvet: The Lost Footage

    ★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Grand Bouquet

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Everybody's Everything

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Mickey and the Bear

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Knock Down the House

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Per Tutta La Vita

    ★★★

  • Piu Piu

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

    ★★½

  • Spermaceti

    ★★★

  • Venom