Emil has logged 11 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Primer

Primer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
Primer

Primer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lolita

Lolita

1962
×
★★★
Edit this entry  
12
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry