Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mr. Jones

Mr. Jones

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Exception

The Exception

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
31
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
Read the review Edit this entry  
23
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monstrum

Monstrum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Necropolis

Necropolis

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cheerleader Camp

Cheerleader Camp

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
House of the Witch

House of the Witch

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Session 9

Session 9

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry