• Draug

    ★★½

  • Malevolent

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★½

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ★½

  • Monstrum

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Gwen

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Peterloo

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Little Stranger

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • The Golem

    ★★★½

  • Down a Dark Hall

    ★★

  • The Witch in the Window

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Possum

    ★★★★

  • Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • Ghostland

    ★★★½

  • The Ranger

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Don’t Leave Home

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Neat: The Story of Bourbon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • Winchester

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Lords of Chaos

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Hair Wolf

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★★★½

  • The Post

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • The Newspaperman: The Life and Times of Ben Bradlee

    ★★★★

  • The Bookshop

    ★★★

  • Terrified

    ★★★½

  • Spookers

    ★★½

  • Gunpowder

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

    ★★★½

  • Errementari: The Blacksmith and the Devil

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • House of the Witch

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★★

  • Ghost Stories

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Flatliners

    ★★

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★★½

  • 1922

    ★★★★

  • The Maus

    ★★★