• Satan's Slaves

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • The Ritual

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • Haunters: The Art of the Scare

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Dark Tower

    ★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Rory Scovel Tries Stand-Up for the First Time

    ★★★★½

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Great War

    ★★★★★

  • Life

    ★★★

  • Mayhem

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • The Foreigner

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

    ★★★★

  • The Evil Within

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • The Home

    ★★½

  • American Folk

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • 78/52

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • Eagles of Death Metal: Nos Amis (Our Friends)

    ★★★★

  • To Walk Invisible

    ★★★★

  • Assassin's Creed

    ★★½

  • Passengers

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Rillington Place

    ★★★½

  • Office Christmas Party

    ★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★

  • Denial

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • Phantasm: Ravager

  • Better Watch Out

    ★★★½

  • The Void

    ★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★½

  • The Founder

    ★★★½

  • The Exception

    ★★★

  • Their Finest

    ★★★½

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★★

  • Mascots

    ★★★½

  • Amanda Knox

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • Free Fire

    ★★★★