• Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • The Windmill Massacre

    ★★½

  • Lake Bodom

    ★★★½

  • Jason Bourne

    ★★½

  • Ghostbusters

    ★★★

  • A Dark Song

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • Anthropoid

    ★★★½

  • Colossal

    ★★★½

  • The Shallows

    ★★★½

  • Independence Day: Resurgence

    ★★

  • Cell

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • The Axe Murders of Villisca

  • All the Way

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • The Wailing

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Pelé: Birth of a Legend

    ★★★

  • Patton Oswalt: Talking for Clapping

    ★★★½

  • For the Love of Spock

    ★★★½

  • Confirmation

    ★★★

  • Holidays

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • They're Watching

    ★★½

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Hush

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Beware the Slenderman

    ★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Cabin Fever

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • The Love Witch

    ★★★

  • Tickled

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★

  • Weiner

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Love & Friendship

    ★★★½

  • The Boy

    ★★½

  • Under the Shadow

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • O.J.: Made in America

    ★★★★★

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★

  • The Forest

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Venefica

    ★★★½

  • Creed

    ★★★★

  • In the Heart of the Sea

    ★★½

  • #Horror

    ★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★½

  • Victor Frankenstein

    ★★

  • The Sublet

    ★★½

  • The Champions

    ★★★★

  • Hell House LLC

    ★★★

  • Experimenter

    ★★★½

  • Tales of Halloween

    ★★½

  • The Witness

    ★★★½

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★

  • Darling

    ★½

  • Mr. Right

    ★★★

  • Southbound

    ★★★