• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★★

  • After We Fell

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • The Prom

    ★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • One Royal Holiday

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • After We Collided

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • 365 Days

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Spree

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Midway

    ★★★½

  • Killer Sofa

  • The Addams Family

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

  • American Son

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Descendants 3

    ★★