Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bugsy Malone

Bugsy Malone

1976
×
Read the review Edit this entry  
10
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Oliver!

Oliver!

1968
×
Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
01
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Paddington

Paddington

2014
×
Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
Edit this entry  
13
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
After We Fell

After We Fell

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry