Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brian Regan: Nunchucks and Flamethrowers

Brian Regan: Nunchucks and Flamethrowers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Girls Can't Swim

Girls Can't Swim

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brian Regan: On the Rocks

Brian Regan: On the Rocks

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fubar

Fubar

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Son of Sam's Daughter

The Son of Sam's Daughter

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
Nate Bargatze: The Tennessee Kid

Nate Bargatze: The Tennessee Kid

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nate Bargatze: The Greatest Average American

Nate Bargatze: The Greatest Average American

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fort Tilden

Fort Tilden

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Milk

Milk

1998
×
Edit this entry  
11
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sebastian Maniscalco: Aren't You Embarrassed?

Sebastian Maniscalco: Aren't You Embarrassed?

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sebastian Maniscalco: Stay Hungry

Sebastian Maniscalco: Stay Hungry

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sebastian Maniscalco: Why Would You Do That?

Sebastian Maniscalco: Why Would You Do That?

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sebastian Maniscalco: What's Wrong with People?

Sebastian Maniscalco: What's Wrong with People?

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
No Alternative Girls

No Alternative Girls

1994
×
Read the review Edit this entry  
29
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Heavyweights

Heavyweights

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Party with Me

Party with Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Arm

The Arm

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Baby Doll

Baby Doll

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crossword Mysteries: Terminal Descent

Crossword Mysteries: Terminal Descent

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ships in the Night: A Martha's Vineyard Mystery

Ships in the Night: A Martha's Vineyard Mystery

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Reap What You Sew: An Aurora Teagarden Mystery

Reap What You Sew: An Aurora Teagarden Mystery

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Boys Next Door

The Boys Next Door

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Demi Lovato: Dancing with the Devil

Demi Lovato: Dancing with the Devil

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Scene Alive: An Aurora Teagarden Mystery

Last Scene Alive: An Aurora Teagarden Mystery

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Easter Under Wraps

Easter Under Wraps

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry