Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
Edit this entry  
14
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★½
Edit this entry  
12
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Present

The Present

2020
×
Edit this entry  
10
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hunger Ward

Hunger Ward

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Edit this entry  
07
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Silent House

Silent House

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
Edit this entry  
26
Collective

Collective

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cherry

Cherry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
25
Colette

Colette

2020
×
Edit this entry  
25
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Here Before

Here Before

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
Edit this entry  
16
Introducing, Selma Blair

Introducing, Selma Blair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry