• The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • Spring Blossom

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • MLK/FBI

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Night of the Kings

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • The World to Come

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I Am Greta

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Antebellum

    ½

  • Lucky

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Rogue

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Host

    ★★★★½

  • Summerland

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★½

  • The Curse of Audrey Earnshaw

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

  • Get the Hell Out

    ★★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • Sweat

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★½

  • Candyman

  • The Letter Room

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The High Note

    ★★★½

  • AKA Jane Roe

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★½

  • Mrs. America

    ★★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★★½

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★½

  • Atlanta's Missing and Murdered: The Lost Children

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Colette

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • The Present

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★