• The Rhythm Section

    ★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Do Not Split

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★

  • Spree

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • The Turning

    ★★

  • Genius Loci

  • Underwater

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★

  • The Columnist

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Savage X Fenty Show

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Two of Us

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Cave

    ★★★½

  • Collective

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Seberg

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★★