• Squid Game

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Ride or Die

    ½

  • Seaspiracy

    ★★

  • Life in a Day 2020

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Run

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Rattlesnake

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ½

  • I Am Mother

    ★★★

  • IO

    ½

  • The Kid Who Would Be King

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½