• Don't Look Up

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • A Mouthful of Air

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Yes Day

    ★½

  • Moxie

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Clouds

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • My Brother Jordan

    ★★★½

  • The Letter Room

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Take Me to the World: A Sondheim 90th Birthday Celebration

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Isi & Ossi

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Waves

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • L'Observateur

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Years and Years

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • After