ash has logged 321 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
After We Collided

After We Collided

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Rango

Rango

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fractured

Fractured

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
1408

1408

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Circle

Circle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Circle

Circle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Adrift

Adrift

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry