ash has logged 25 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Emelie

Emelie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Polaroid

Polaroid

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★
Read the review Edit this entry