emma has logged 17 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Tempest

The Tempest

1980
×
Edit this entry  
07
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry