• Squid Game

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★½

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ½

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★½

  • SMTOWN LIVE

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • So•nho

  • Puparia

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Another Round

    ★★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★½

  • Nomadland

    ★★

  • Unpregnant

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Memory Xperiment: Kathy Acker

  • Coming Out

  • If Anything Happens I Love You

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • PLAGUE INC.

  • Morfoses

  • Last Moment of Clarity

    ½

  • Hollywood

    ★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • One World: Together at Home

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • Around Copacabana

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Emma.

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Alice Júnior

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★★★