Pati has logged 156 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Clownado

Clownado

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Serial (Bad) Weddings 2

Serial (Bad) Weddings 2

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Trial by Fire

Trial by Fire

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Poms

Poms

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heartbreak Hospital

Heartbreak Hospital

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Tell No One

Tell No One

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fanatic

Fanatic

1965
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Edit this entry  
15
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Deliver Us from Evil

Don't Deliver Us from Evil

1971
×
★★½
Edit this entry  
04
Grace

Grace

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
Shivers

Shivers

1975
×
★★½
Edit this entry  
03
Inside

Inside

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Moth Diaries

The Moth Diaries

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
Read the review Edit this entry  
11
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
Edit this entry  
08
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
If These Walls Could Talk 2

If These Walls Could Talk 2

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Avalon

Avalon

1990
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★
Edit this entry  
15
Gentleman Jack

Gentleman Jack

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Edit this entry