Pati has logged 23 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
26
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Jiminy Glick in Lalawood

Jiminy Glick in Lalawood

2004
×
Edit this entry  
16
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
★★½
Edit this entry  
16
He Said, She Said

He Said, She Said

1991
×
★★½
Edit this entry  
14
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Main Street

Main Street

2010
×
Edit this entry  
12
Despite Everything

Despite Everything

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
About Last Night...

About Last Night...

1986
×
Read the review Edit this entry  
08
The Secret Diaries of Miss Anne Lister

The Secret Diaries of Miss Anne Lister

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Welcome to Collinwood

Welcome to Collinwood

2002
×
★½
Edit this entry  
06
From the Hip

From the Hip

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
04
November Moon

November Moon

1985
×
★★★
Edit this entry  
04
No Reservations

No Reservations

2007
×
★★½
Edit this entry  
03
Moonlight and Valentino

Moonlight and Valentino

1995
×
★★★
Edit this entry  
03
Tell It to the Bees

Tell It to the Bees

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Cloned

Cloned

1997
×
★★
Edit this entry  
01
Indian Summer

Indian Summer

1993
×
★★★½
Edit this entry