Pati has logged 15 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Another Man's Poison

Another Man's Poison

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Mirror

The Dark Mirror

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
It's Love I'm After

It's Love I'm After

1937
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Star

The Star

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Snake Pit

The Snake Pit

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Bun in the Oven

A Bun in the Oven

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
In This Our Life

In This Our Life

1942
×
★★★
Edit this entry  
17
Trog

Trog

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Caged

Caged

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hush... Hush, Sweet Charlotte

Hush... Hush, Sweet Charlotte

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Berserk

Berserk

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Saw What You Did

I Saw What You Did

1965
×
★★★
Edit this entry  
01
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry