• Gypsy

    ★★★½

  • No Time for Love

    ★★★½

  • Gentleman's Agreement

    ★★★½

  • Brewster's Millions

    ★★★

  • The Emperor Waltz

    ★★★★

  • The Princess Comes Across

    ★★★

  • We're Not Dressing

    ★★★

  • The Marrying Kind

    ★★★

  • True Confession

    ★★★★

  • Kiss the Blood Off My Hands

    ★★★

  • It Happened One Night

    ★★★★

  • A Foreign Affair

    ★★★★

  • September Affair

    ★★★½

  • Twentieth Century

    ★★½

  • Two-Faced Woman

    ★★★

  • Supernatural

    ★★★½

  • Goodbye, Mr. Chips

    ★★★★

  • Maid's Night Out

    ★★★½