• The Little Mermaid

  • The Flash

  • Don't Worry, Darling

  • The Batman

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Help

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Being James Bond

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Cherry

    ★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Ava

    ★★

  • The Letter Room

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½