• The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • A Man Named Scott

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • After We Fell

    ★★

  • Reminiscence

    ★★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★★

  • Beckett

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★★

  • Stillwater

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★★½

  • Cliff Walkers

    ★★★★½

  • Our Cinema Ninth Annual Oscar Special

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Long Weekend

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Bliss

  • SATISFIED

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★★

  • Mayday

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★★

  • Mass

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • introducing... juan wauters

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • The Reagans

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • The Third Day: Autumn

    ★★★★★

  • Tove

    ★★★★

  • The Third Day

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★