Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Why You've Never Met The 4th Haim Sister

Why You've Never Met The 4th Haim Sister

2017
×
Edit this entry  
16
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Weepah Way For Now

Weepah Way For Now

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Looks That Kill

Looks That Kill

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wakey Wakey

Wakey Wakey

2019
×
Edit this entry  
03
As They Slept

As They Slept

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Elite Short Stories: Patrick

Elite Short Stories: Patrick

2021
×
Edit this entry  
01
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
31
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
Elite Short Stories: Samuel Omar

Elite Short Stories: Samuel Omar

2021
×
Edit this entry  
28
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grumpy Christmas

Grumpy Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Mumbo Jumbo

Mumbo Jumbo

2005
×
Edit this entry  
23
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Elite Short Stories: Phillipe Caye Felipe

Elite Short Stories: Phillipe Caye Felipe

2021
×
Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
Edit this entry  
07
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Tales of an Immoral Couple

Tales of an Immoral Couple

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Edit this entry