• Loki

    ★★★★★

  • Wrath of Man

  • A Quiet Place Part II

  • Guardians of Life

  • The Father

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Parasite

  • Aquaman

  • Hangman

  • Thor: Ragnarok

  • The Upside

  • mother!

  • Hostiles

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Midnight Special

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★★

  • Wild Card

  • Noah

  • Her

  • Gravity

  • Resident Evil: Retribution

  • The Mechanic

  • Prison Break: The Final Break

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★

  • The Dark Knight

  • Brando

  • The Prestige

    ★★★

  • The Machinist

    ★★★★

  • The Human Stain

  • 8 Mile

    ★★★★★

  • Insomnia

    ★★★★★

  • A Beautiful Mind

  • Hannibal

  • Men of Honor

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Romeo and Juliet

  • Fight Club

  • The Truman Show

  • Wag the Dog

  • Amistad

  • Nixon

  • Casino

  • Mary Shelley's Frankenstein

  • Pulp Fiction

  • The Firm

  • This Boy's Life

  • Scent of a Woman

    ★★★★★

  • Chaplin

  • The Silence of the Lambs

  • The Godfather: Part III

    ★★★★★

  • ...And Justice for All

    ★★★★★

  • Mario Puzo's The Godfather: The Complete Novel for Television

    ★★★★★

  • Taxi Driver

  • The Godfather: Part II

    ★★★★★

  • The Godfather

  • 12 Angry Men

    ★★★★★