Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Chopping Mall

  Chopping Mall

  ★★★

  80'li yıllarda bir avm'de güvenlik amaçlı konulan 3 tane robot amaçlarının dışına çıkarak insanlara saldırmaya başlar.

  Açıkçası beklediğimden daha iyi bir filmle karşılaştım. Akıcı temposu ve seyir zevki ile gayet ortalamanın üstüne çıkmayı başarıyor. Film zaten kendini ciddiye almayan düşük bütçeli bir b filmi ve kısa süresiyle de seyirciyi baymıyor.

 • Elvira, Mistress of the Dark

  Elvira, Mistress of the Dark

  ★★★½

  Elvira, 80'li yıllardan günümüze kadar birçok tv dizisi ve filminin sunumunu yapan gotik bir vamp kadın karakter. 1988 yılında ilk kez sinemaya Mistress of the Dark ile taşınan bu karakterin macerası ne yazık ki sinema için devamlı hale gelemedi. Gişede bekleneni verememesi üzerine TV'de kalmaya devam etti.

  Açıkçası filmi izlerken ne kadar underrated bir yapım olduğunu her karesinde hissediyorsunuz. Korku-komedi türünün özellikle komedi tarafının hakkını çok iyi vermeyi başaran son derece keyifli bir film. Satır aralarında farklılığa olan bağnazcı ve tahammülsüz zihniyet ile de çok güzel dalga geçiyor.

Popular reviews

More
 • The Gentlemen

  The Gentlemen

  ★★★★

  Guy Ritchie'nin bu kadar sevilen bir yönetmen olmasında ilk filmi Lock, Stock and Two Smoking Barrels 'dan ziyade sonraki filmi Snatch'in daha büyük payı vardır. Yönetmenin meşhur satranç vari hikaye anlatımının zirve noktalarından biridir.

  Snatch sayesinde Guy Ritchie tarzı diye bir kavram ortaya çıkmıştır. Halbuki yönetmenin filmografisine baktığımızda aslında Snatch vari başka filmini göremiyoruz. Yönetmen en ana akım filmlerinde bile kendine has o dokunuştan esintiler verse de, The Gentlemen'ın yönetmenin Snatch'den beri kendi asıl tarzını yansıtan ilk filmi olduğunu söylersek…

 • Society

  Society

  ★★★½

  İnsanı baya şaşırtan bir film. Özellikle son yarım saati inanılmaz dehşete düşürüyor. Verdiği mesaj biraz kör göze parmak şeklinde algılanabilir ama ben özellikle zengin-fakir ayrımına yaptığı metaforik bakışı zekice ve anlamlı buldum. Filmin bu sağlam alt metnine karşın  kendini ciddiye almayan “kitsch” bir tarzı var.