• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • It's a Sin

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • SK8 the Infinity

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Christmas House

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Stranger by the Shore

    ★★½

  • The Devil All the Time

  • Mainstream

  • Given

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Great Pretender

    ★★★½

  • Hamilton

  • The Half of It

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • The Turning

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★½

  • Charlie's Angels

  • Noelle

  • Let It Snow

  • Klaus

    ★★★★½

  • Stars Align

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★