• Atomic Journeys: Welcome to Ground Zero

    ★★★

  • Silkwood

    ★★★★½

  • Sudden Impact

    ★★

  • Twilight Zone: The Movie

    ★★★½

  • The Outsiders

    ★★★★

  • The Man with Two Brains

    ★★★½

  • Mr. Mom

    ★★★★

  • Heart Like a Wheel

    ★★★½

  • National Lampoon's Vacation

    ★★★★

  • The Day After

    ★★★★

  • Trail of the Pink Panther

    ★★★

  • Cannery Row

    ★★★★

  • A Midsummer Night's Sex Comedy

    ★★★★

  • Night Shift

    ★★★★

  • An Officer and a Gentleman

    ★★★★½

  • 48 Hrs.

    ★★★★

  • Tootsie

    ★★★★½

  • Private Benjamin

    ★★★½