• Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

  • Mank

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Freaks – You're One of Us

  • The Block Island Sound

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The Lovebirds

  • The Half of It

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Yes-People

    ★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★½

  • Apiyemiyekî?

  • A Fall from Grace

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

  • Collective

    ★★★★

  • Happy Birthday

    ★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

  • Waves

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

  • Vivarium

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

  • Les Misérables

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★½

  • See You Yesterday

  • A Love Song for Latasha

    ★★★½

  • Don't Stop Me Now

    ★★★

  • Guava Island

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Waiting for the Carnival

    ★★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Edge of Democracy

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Mirage

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Maniac

  • Rojo

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite