Enes has logged 188 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Kolpaçino: Bomba

Kolpaçino: Bomba

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kolpaçino

Kolpaçino

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Safe House

Safe House

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Score

The Score

2001
×
★★★
Edit this entry  
02
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Return

The Return

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Edit this entry  
18
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Allied

Allied

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Secrets of State

Secrets of State

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
Edit this entry  
04
The Legend of Tomiris

The Legend of Tomiris

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★
Edit this entry  
03
The Chair

The Chair

2021
×
Edit this entry  
31
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
Edit this entry  
29
Stay

Stay

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
23
La Haine

La Haine

1995
×
Edit this entry  
23
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Beginners

Beginners

2010
×
Edit this entry  
21
A Good Fellow

A Good Fellow

2014
×
Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry