Enes has logged 33 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
Edit this entry  
29
Stay

Stay

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
23
La Haine

La Haine

1995
×
Edit this entry  
23
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Beginners

Beginners

2010
×
Edit this entry  
21
A Good Fellow

A Good Fellow

2014
×
Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Arabesque

Arabesque

1989
×
Read the review Edit this entry  
19
Black Swan

Black Swan

2010
×
Edit this entry  
16
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★
Edit this entry  
16
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
The Paramedic

The Paramedic

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
God Bless America

God Bless America

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
C.R.A.Z.Y.

C.R.A.Z.Y.

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
Happiness

Happiness

1998
×
★★
Edit this entry  
06
Normal People

Normal People

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Beautiful Person

The Beautiful Person

2008
×
Read the review Edit this entry