Erik has logged 18 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wave

The Wave

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry