• Climax

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • The Spy Gone North

    ★★★½

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

  • Everybody Knows

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • A Quiet Place

  • Little Forest

  • Love, Simon

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • Mandy

  • Searching

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • The Post

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Wonder

  • Ferdinand

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Blade Runner 2049

  • Gerald's Game

    ★★

  • Molly's Game

  • Stronger

  • I, Tonya

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • A Bad Moms Christmas

  • Dunkirk

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Rough Night

    ½

  • War Machine

  • The Florida Project

  • Okja

  • Wonderstruck

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Ghost in the Shell

  • Life

  • Atomic Blonde

  • Baby Driver

  • Beauty and the Beast

  • Logan

  • The Incredible Jessica James

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Big Sick

  • The Lighthouse of the Orcas

  • Fences

  • Office Christmas Party

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Split

  • A Silent Voice

  • The Edge of Seventeen

  • All I See Is You

  • Bridget Jones's Baby

  • Lion

  • Nocturnal Animals

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

  • La La Land

  • Suicide Squad

  • Star Trek Beyond