equinox94 has logged 22 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Doctor Dolittle

Doctor Dolittle

1998
×
★★½
Edit this entry  
17
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Edit this entry  
11
Chef

Chef

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
Babel

Babel

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Rich Hill

Rich Hill

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sherpa

Sherpa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Edit this entry