• Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Tenet

  • Disclosure

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Knives Out

  • Uncut Gems

  • It Chapter Two

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • A Star Is Born

  • Ready Player One

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★

  • RBG

  • Phantom Thread

  • Justice League

  • Coco

  • Basquiat: Rage to Riches

  • Blade Runner 2049

  • It

  • Wonder Woman

  • Mommy Dead and Dearest

  • Rings

  • Get Out

  • Lemon

  • Moana

    ★★★★★

  • Antiporno

    ★★★

  • American Anarchist

  • Suicide Squad

  • Star Trek Beyond

  • Finding Dory

  • Alice Through the Looking Glass

  • The Neon Demon

    ★★

  • Train to Busan

  • Endless Poetry

  • Beware the Slenderman

  • Zoolander 2

  • Holy Hell

  • The Hateful Eight

  • My Scientology Movie

  • Straight Outta Compton

  • Ant-Man

  • Amy

  • Tag

  • Mad Max: Fury Road

  • Chappie

  • Ex Machina

  • Inherent Vice

  • The Lego Movie

  • The Grand Budapest Hotel

  • What We Do in the Shadows

  • The Wolf of Wall Street

  • Escape from Tomorrow

  • The Lifeguard

  • Jodorowsky's Dune

    ★★★★★

  • Gravity

  • The Canyons

  • Pacific Rim

  • World War Z

  • Only God Forgives