eraserheadBB has logged 24 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mala Noche

Mala Noche

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Read the review Edit this entry  
28
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sauvage

Sauvage

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Coal, Thin Ice

Black Coal, Thin Ice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
Read the review Edit this entry  
16
The Return

The Return

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
42 One Dream Rush

42 One Dream Rush

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Climax

Climax

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Swingers

Swingers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry