eraserheadBB has logged 37 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elvis: Strung Out

Elvis: Strung Out

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
DumbLand

DumbLand

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Greta

Greta

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
China Not China

China Not China

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Who is Arthur Chu?

Who is Arthur Chu?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Outer Space

Outer Space

1999
×
Read the review Edit this entry  
13
Japón

Japón

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hours and Times

The Hours and Times

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Josephine

My Josephine

2003
×
Edit this entry  
08
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nightfall

Nightfall

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bugsy Malone

Bugsy Malone

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry